Bográcsozás, kerti főzés a Bodzásban, paprikás krumpli recepttel

Kép
  Gyakori visszajelzés vendégeink részéről, hogy legemlékezetesebb élményük a közös főzés, bográcsozás volt a kertben egy kiadós bakonyi túra után. Van valami jóleső abban, amikor a hagyma-  és a pirospaprika illata keveredik a cser hasábok füstjével, az aláfestő zenét pedig a madarak csicsergése adja — ilyenkor egy egyszerű vacsorából is életre szóló emlék lesz. A Bodzás kertjében minden adott a szabadtéri főzéshez. Faszenes grillrács, bográcshely nyílt tűzzel és tárcsázó is rendelkezésre áll —  a naplemente fényében már csak a jókedvű sertepertélést, a munkamegosztást, a tűz őrzését képzeljétek hozzá. Mit jelent a bográcsozás, mit főzhetsz a Bodzásban? Ehhez adunk pár tippet és egy lépésről lépésre követhető receptet a paprikás krumplihoz — az egyik legegyszerűbb és legfinomabb bográcsos ételhez. Mi az a bográcsozás? A bográcsozás a szabadtéri főzés magyar hagyománya: egy öntöttvas vagy acél bográcsban, nyílt tűz felett készül az étel. De nem csak a főzésrő...

Mintázós keksz-variáció

Kipróbáltam egy új receptet a kekszmintázóval készíthető sütik közül. Az ötletet Kisrumpf adta, akivel régi távkapcsolat köt össze bloggerségünk kapcsán. (Nos, ő már járt nálam, én viszont még nem látogattam meg Írországban.:((
A receptet jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki rendelkezik ilyen szépen faragott mintázóval (műhelyünkből),
de bármilyen más típusú sütinyomó esetében is szépen működhet. (A lenti minták sem a saját motívumaink)

A hozzávalók:

200 g puha vaj
200 g kristálycukor
1 tojás
2 evőkanál citromlé
500 g sima liszt
1 kk. vanília esszencia (a jobbik fajtából, Móni szerint)- ezen a téren én megalkudtam..
vanília por - tejpor vanília őrleménnyel 

Ja, és Móni, én mégis csak kihagytam a sütőport a receptből, ez, és a vanília esszenciával való megalkuvás miatt különbözik  a recept a tiédtől.

Folyt.köv.: Először  kikeverjük az összetevőket a liszt nélkül, és csak ezután adagoljuk a masszához apránként a lisztet. Én most kétfelé vettem, és az egyik felébe kakaót is kevertem, Szerencsit. Azért a jóféle holland kakaótól biztos szebbek lennének, de mit tegyek, ha szeretem a Szerencsit is - és most holland pont nem volt.
Fóliába tekerve legalább két óra hűtőben csücsülés.
3 mm-re nyújtjuk sima sodrófával, majd pici lisztezéssel a mintázóval szépen belesimítjuk a mintákat. Derelyevágóval kivágjuk a sütiket, és.....sütés előtt ÚJBÓL LEHŰTJÜK őket!
180 fokon 8-10 perc sütés elegendő. Én teszek szilikonos papírt a tepsibe, és ezen hagyom kihűlni őket.
Teljes kihűlés után egy-egy vaníliás és kakaós kekszet összeragasztottam házi vaníliapudinggal és tavalyi őszibaracklekvárral fele-fele arányban. Így kétféle ízt: egy édesebbet és egy savanykásabbat is sikerült készítenem.
Próbáljátok ki!










Megjegyzések

  1. Hú,de nagyon jól néz ki!!!!!!Zseniális vagy ezzel a lehűtéssel! köszönöm!

    VálaszTörlés
  2. Érdemes próbálkozni, ilyen apró trükkökön sok múlhat!

    VálaszTörlés
  3. Ez remekül néz ki, örülök! S ötletet adtál a csokis/vaníliás összeragasztással. Azóta párszor én is kihagytam a sütőport belőle, amikor jobb formatartásra volt szükségem. S azt is megfigyeltem, hogy sütőpapíron másképp "terülnek" szét a sütik, mint szilikonoson. Volt olyan, hogy láthatóan kisebbek voltak a kör alakú sütik az egyik tepsin mint a másikon...

    VálaszTörlés
  4. Ez remekül néz ki, örülök! S ötletet adtál a csokis/vaníliás összeragasztással. Azóta párszor én is kihagytam a sütőport belőle, amikor jobb formatartásra volt szükségem. S azt is megfigyeltem, hogy sütőpapíron másképp "terülnek" szét a sütik, mint szilikonoson. Volt olyan, hogy láthatóan kisebbek voltak a kör alakú sütik az egyik tepsin mint a másikon...

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Füstölt nyúlcomb

A zölddióról, befőzésről - terményeimről

Egy gyerekkori kedvenc: "tejbe bümbülü"